Byt Bezručova

Úvod RealizácieByt Bezručova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budova Bezručova je národnou kultúrnou pamiatkou a predstavuje jeden z najvydarenejších príkladov modernej funkcionalistickej architektúry na Slovensku. Proces realizácie sme začali v dobe, ktorá pre nás všetkých bola nová. Sme rady, že napriek prekážkam, sa nám podarilo interiér zladiť a dobre funkčne využiť.

 

 

Na začiatku spolupráce sme dostali pôdorys. Osobná obhliadka nebola žiaľ vzhľadom na koronavirovú situáciu možná. S klientami sme sa dohodli na kompletnej službe návrhu interiéru vrátane realizácie. Pre prvotnú predstavu sme majiteľom vypracovali concept board a po jeho odsúhlasení sme pripraviliprojektovú dokumentáciu pre stolárov.

 

Majitelia nás poprosili o zakomponovanie ich obrazu do interiéru. Napriek počiatočnej obave, kde sme museli pozmeniť charakter interiéru, to dopadlo nad naše očakávanie. Veľkoformátový obraz tam má svoje čestné miesto a dodáva bytu prírodný prvok. Nábytková zostava na vizualizácii bola pri realizácii trocha upravená vzhľadom k architektonickým prvkom bytu známym až po obhliadke pri realizácii.

Spálňa je s vysokými stropmi, ktoré ju opticky zmenšujú. Navrhli sme úložnú zostavu do tvaru L pre vytvorenie čo najviac úložného priestoru. Opäť v kašmírovej šedej. Čalúnená posteľ na mieru zapadla do jemne pánsky ladeného interiéru. Dali sme si záležať na vhodnom osvetlení tu v spálni, ako aj v celom byte.